Haber

ABD, Çin ile savunma müzakerelerini yeniden başlatmak istiyor

Japonya’nın başkenti Tokyo ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu Kahverengi‘partiler arası’ yanlış anlamalarolmadığından emin olmak son derece önemlidir. önemlidir‘ diye vurguladı.

KahverengiÇin’le savunma alanında diyalog sistemleri ve müzakerelerin yeniden başlatılması hakkında, müzakerelerin yeniden başlatılması arzusunu Çinli mevkidaşına bir mektup aracılığıyla ilettiğini belirtti. umutlusun‘ belirtti.

Brown, bugün Japonya Başbakanı Kishida Fumioile bir araya geldi ve Toplantıda ikili ilişkilerBölgesel gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

Çin, ABD ile savunma görüşmelerini 2022’de iptal etti

Çin, 5 Ağustos 2022’de ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’nin Tayvan’ıZiyaretin ardından bir karşı önlem olarak Washington yönetimiyle bazı ‘ikili diyalog ve işbirliği mekanizmaları’Durdurduğunu duyurdu.

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre savunma alanında üç diyalog sistemi iptal edildi. yasadışı göç, suç işbirliği, sınır ötesi hatalar, uyuşturucularve 5’i çaba ve iklim değişikliği alanlarında Diyalog mekanizması askıya alındıalındı.

Savunma alanında ise Çin ile ABD arasında Cephe Komutanları Toplantıları, Savunma Politikası Uyum Toplantıları ve Askeri Denizcilik İstişare Anlaşması Toplantılarının artık yapılamayacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu