Yaşam

Borusan Çağdaş Çocuk Atölyeleri her yaştan çocuğu sanatla buluşturmaya devam ediyor!

Borusan Contemporary’nin Perili Köşk’te düzenlediği keyifli çocuk atölyeleri devam ediyor! 27 Mayıs’ta gerçekleşecek iki yeni atölyede farklı yaş gruplarından çocuklar, Borusan Contemporary’nin mevcut stantlarındaki çalışmalardan aldıkları ilhamı hayal güçleriyle birleştirerek özgün eserler ortaya çıkarıyor.

Katılımcılar, 27 Mayıs’ta gerçekleşecek olan “Gökyüzüne Doğru” atölyesinde mimarlık ve tasarım dünyasını keşfederken, “Noktalar Hareket Ediyor” adlı atölyede çeşitli malzemelerle kendi kumaş afişlerini hazırlayacak.

Borusan Contemporary’nin farklı yaş gruplarından çocuklara yönelik atölyeleri, küçük sanatseverlerin hem eğlenip hem de öğrenebilecekleri bir ortam sunuyor. 27 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek iki atölyede 8-11 yaş ve 6-8 yaş arası çocuklar, Hibrit MekanlarVe Kaos EşiğiSergilerini gezdikten sonra kreatif işlere imza atacak.

Mimariden ilham alan heykeller

27 Mayıs Cumartesi6-8 yaş arası çocuklar için 11.00-13.00 saatleri arasında Perili Köşk’te gerçekleştirilecek olan “Gökyüzüne Doğru” konulu atölye çalışması. Hibrit Mekanlar Sergi türü ile başlar. Stant çeşidinin ardından mimaride form, strüktür ve donatı kavramları üzerine sohbet edecek olan çocuklar, tek bir geometrik modül ile kendi renkli heykellerini üretecekler.

Çocuklar kendi kumaş posterlerini tasarlayacak

27 Mayıs Cumartesi6-8 yaş arası çocuklar için “Noktalar Hareket Ediyor” başlıklı atölye çalışması 13.00-15.00 saatleri arasında Perili Köşk’te, Hibrit Mekanlar Sergi türü ile başlayacak. Standa katılan İspanyol sanatçı Teo González’in su damlalarının dünyasını yakından keşfedecek. Boyanın farklı damlatma teknikleriyle kumaşa sabitleneceği bu keyifli atölyede her çocuk bir poster tasarlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu