Haber

Rus istihbaratı: Bryansk bölgesindeki durum güvenlik güçlerinin kontrolü altında

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), silahlı saldırının ardından Rusya’nın Bryansk bölgesindeki durumun güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındığını bildirdi.

Rus istihbaratı FSB, Bryansk bölgesindeki son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bryansk bölgesindeki Klimovskiy yerleşim yerlerindeki durum kolluk kuvvetlerinin kontrolü altındadır” denildi. ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, söz konusu yerlerde çok sayıda farklı türde patlayıcının çıkarıldığı ve patlayıcı imha çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Rusya’da Bryansk Bölge Valisi Aleksandr Bogomaz, Ukraynalı “sabotaj gruplarının” bölgedeki bir köye düzenlediği silahlı saldırıda 1 kişinin öldüğünü, Rus Silahlı Kuvvetlerinin bu grubu ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri aldığını bildirdi.

Rus basınında yer alan haberde, Lyubeçane köyündeki pazarda yaklaşık 6 kişiyi rehin alan “sabotaj grubu” ile Rosgvardiya askerleri arasında çatışma çıktığı belirtildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Bryansk bölgesindeki silahlı saldırının ardından yaşanan durum nedeniyle Stavropol bölgesine yapacağı ziyareti iptal ettiği ve konu hakkında Rus güvenlik güçlerinden düzenli bilgi aldığı bilgisini paylaştı.

Putin, ülkesinin Bryansk bölgesindeki silahlı saldırıyı da “terör eylemi” olarak nitelendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu